archiwum     

Puchar Polski PZMWNW 2012

Regulamin II Eliminacji i Finału Pucharu Polski PZMWiNW 2012 w klasach łodzi turystycznych

R E G U L A M I N

II ELIMINACJI  i  FINAŁU PUCHARU POLSKI PZMWiNW

w klasach łodzi turystycznych stanowiącej

II ELIMINACJĘ  i  FINAŁ OKRĘGOWYCH ZAWODÓW MOTOROWODNYCH

O MISTRZOSTWO WARSZAWY ‘ 2012

I.     ORGANIZATORZY

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Warszawski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Ognisko TKKF „WODNIK” w Nieporęcie n. Zalewem Zegrzyńskim.

 

  1. II. MIEJSCE ZAWODÓW
    Ognisko TKKF „WODNIK”  Nieporęt n. Zalewem Zegrzyńskim.

  2. III. TERMIN ZAWODÓW i program minutowy

08.09. 2012 r. (sobota)

II Eliminacja Pucharu Polski PZMWiNW

II Eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Warszawy

1100 -   przyjmowanie zawodników, odbiór techniczny sprzętu, odprawa zawodników.

1140 -   otwarcie imprezy, odprawa zawodników

1200 -   start do pierwszego biegu.
ok.     1530 - 1600 ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

 

BIEG

T-Struga *

T-1000

JT-250

S.W.   JET KOBIETY

T-Open

F-F

I

1200

1215

1230

1245

1300

II

1400

1415

1430

1445

1500

 




09.09. 2012 r. (niedziela)

Finał Pucharu Polski PZMWiNW

Finał Motorowodnych Mistrzostw Warszawy

1000 -   odprawa zawodników.

1030 -   start do pierwszego biegu

ok. 1500 -   ceremonia zakończenia zawodów, oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i wyróżnień.

 

BIEG

T-Struga *

T-1000

JT-250

S.W.   JET KOBIETY

T-Open

F-F

I

1030

1045

1100

1115

1130

II

1230

1245

1300

1315

1330

 

 

 

 

  1. IV. REGULAMIN  ZAWODÓW

W zawodach mogą uczestniczyć członkowie Klubów zrzeszonych w PZMWiNW i OZMWiNW, oraz zawodnicy nie zrzeszeni pod warunkiem posiadania licencji sportowej i wniesienia opłaty startowej w wysokości 100,00zł.

2) Karty zgłoszenia zawodników przyjmowane będą bezpośrednio w sekretariacie zawodów w dniu imprezy /wzór karty w załączeniu/.

Zawodnicy klasy JT 250 zgłaszają się wraz z rodzicem/opiekunem celem pomocy przy wodowaniu, wyciąganiu łodzi z wody lub tankowaniu paliwa.

3) Zawody odbędą się zgodnie z Regulaminem M.M.Warszawy  -  /dwa  biegi po trzy okrążenia po „trójkącie” plus obowiązkowe okrążenie bezpieczeństwa/ w klasach:

  • JT 250 junior      młodzieżowa /silniki do 265 cm3 /wg Regulaminu UIM
  • T-Struga    łodzie z napędem strugowodnym – silniki fiat, wartburg, itp
  • T-1000       łodzie z silnikami powyżej 500 cm3 do 1000cm3
  • T-2000       łodzie z silnikami powyżej 1000 cm3 do 2000cm3 o ile w I El będzie „otwarta” klasa.  ( nastąpi zmiana programu czasowego )
  • JET KOBIETY skutery wodne stojące
  • T-Open       łodzie z silnikami powyżej 2000 cm3.

Klasy łodzi nie uwzględniają podziału na łodzie kabinowe i bezkabinowe. Łodzie z silni kami o mniejszej pojemności, mogą startować w klasie o większej pojemności. Ze względu na małą ilość zawodników klasy mogą być łączone decyzją Sędziego Głównego.

Minimalna ilość zawodników w klasie wynosi 3 ( trzech ),  żeby klasa w sezonie była „otwarta”.

4) Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest sprawdzenie łodzi przez Komisję Techniczną.

Zawodnicy muszą posiadać ważny dowód rejestracyjny łodzi,  patent motorowodny stosowny do mocy silnika,  licencję sportową oraz ubezpieczenie NW.

Zaleca się aby zawodnicy posiadali ubezpieczenie OC

5) Zawody będą ubezpieczone zbiorowo w zakresie OC i NW. Zalecane jest indywidualne ubezpieczenie zawodników AC we własnym zakresie.

6) W skład Kolegium Orzekającego wchodzi Przewodniczący i przedstawiciele startujących Klubów /art. 402.01  i  402.02 Regulaminu UIM/.

7) Sędziego Głównego oraz członków Komisji Sędziowskiej wyznaczy WOZMWiNW.

8) Komisja sędziowska może przeprowadzić badania na obecność alkoholu zgodnie z art. 205.02 Regulaminu UIM.

9)  W przypadku uzyskania nagród, zostaną one wręczone przez fundatorów.

10) W zależności od zaistniałych okoliczności w programie Zawodów mogą nastąpić
uzupełnienia lub zmiany.

 

V.         INFORMACJE

Warszawski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego;

02-548 Warszawa,

ul. Grażyny 13/15.

Tel./fax.: (22)  628 36 63;

tel. (22) 440 82 70 /wtorek, czwartek/

KOMANDOR

/ - /  Hubert KORZENIOWSKI

 

DO POBRANIA

Karta zgłoszeniowa

Mapka zawodów

Regulamin