archiwum

Motorowodny weekend

W Chodzieży i we francuskim Epinay w dniach 2-3 czerwca ścigali się nasi zawodnicy.

W Chodzieży zawodnicy ścigali się o tytuły Motorowodnego Mistrza Świata w klasie O-125 i Mistrza Europy w klasie OSY-400. W klasie O-125 złoty medal zdobył Manuel Zambelli ( Włochy ), drugi był Rene Behncke (Niemcy), a trzeci reprezentant Polski Henryk Synoracki. Tuż za podium czwarty do mety dopłynął Marcin Zieliński ( LOK Szczecin ). W klasie OSY-400 najszybszy okazał sie Sten Kalder ( Estonia ), drugi Rasmus Haugasmägi ( Estonia ), a trzeci zawodnik z Chodzieży Cezary Strumnik. Nasz zawodnik, Maciej Wojewódzki sklasyfikowany został po czterech wyścigach na pozycji 10. W Chodzieży przeprowadzono także drugą eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasie S-550 wygrał nasz reprezentant Łukasz Ciołek ( WKS ZEGRZE) w klasie GT-30 najszybszy był Marcin Szymczyk, a w JT-250 Paulius Stainys z Litwy.

We Francji w tym samym czasie odbyła się druga eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie F-4S. Na sekwanie najszybszy okazał się Aron Tabori ( Węgry ) drugi był Adrian Maniewski ( Polska ), a trzeci Edgaras Riabko ( Litwa). Nasza zawodniczka Ada Przybył sklasyfikowana została na pozycji siódmej.