archiwum     

Sprawozdanie za sezon 2013

SPRAWOZDANIE PIONU SPORTOWEGO WOZMWINW za rok 2013

Komisja sportowa WOZMWiNW pracowała w składzie:

-  Sebastian Przybył        -  przewodniczący

-  Jacek Rogalski             -  członek

-  Grzegorz Stępniak       - członek

-  Piotr Szczepański        - członek

W składzie komisji są przedstawiciele klubów posiadających licencje i biorących udział w rywalizacji sportowej.

Komisja działa w oparciu o przygotowany roczny plan pracy, kalendarz zamierzeń WOZMWiNW, PZMWiNW, oraz kalendarz startów w  rywalizacji międzynarodowej.

Zajmowała się również stwarzaniem warunków do treningów na wodzie. Ponadto zbierała i przedstawiała zarządowi wnioski o dofinansowania wyjazdów na zawody i zakupu sprzętu oraz wyposażenia zawodników.

W okresie sprawozdawczym licencje posiadają cztery kluby:

-  TKKF WODNIK WARSZAWA        1 zawodnik

-  KW WISŁA WARSZAWA             4 zawodników

-  WKS ZEGRZE                              9 zawodników

-  WKW PTTK WARSZAWA            1 zawodnik

W rywalizacji sportowej  brało udział  15 zawodników.

Zawodnicy WOZMWiNW brali udział w zawodach o mistrzostwo Świata i Europy, Puchar Świata, oraz  eliminacjach Mistrzostw Polski.

 

Wyniki uzyskane przez zawodników w roku 2013.

Mistrzostwa Świata:

Klasa F-4S / 4 eliminacje: Dunajvaros – Węgry, Epinay – Francja, Aluksne – Łotwa, Kil – Szwecja /

-  VIII miejsce  Ada Przybył

Klasa GT-30 / Berlin – Niemcy /

-  XIII   miejsce  Agata Sołtan

-  XVI   miejsce  Mateusz Popończyk

 

Puchar Świata:

Klasa JT-250 /Skulsk /

-  X      miejsce  Grzegorz Stępniak

-  XIII   miejsce  Sebastian Sojka

-  XIV   miejsce  Maciej Szczepański

 

Mistrzostwa Europy:

Klasa JT-250 / Międzyrzec Podlaski /

-  VI    miejsce  Grzegorz Stępniak

-  VII   miejsce  Filip Wiertlewski

-  X     miejsce  Sebastian Sojka

-  XI    miejsce  Maciej Szczepański

-  XII   miejsce  Kamil Czernecki

Klasa GT-30 / Myślibórz /

-  VI     miejsce  Łukasz Ciołek

-  VII    miejsce  Adrian Wincenciak

-  VIII   miejsce Mateusz Popończyk

-  XI     miejsce m Agata Sołtan

-  XII    miejsce  Mateusz Wojewódzki

-  XIII   miejsce  Paweł Szczepański

Klasa OSY-400 / Chodzież /

-  X      miejsce Maciej Wojewódzki

Klasa S-550 / Aluksne – Łotwa /

-  III    miejsce  Łukasz Ciołek

Klasa F-4S / Hirvensalmi – Finlandia /

-  VII   miejsce  Ada Przybył

 

Mistrzostwa Polski:

Klasa S-550 / trzy eliminacje: Chodzież, Myślibórz, Skulsk /

-  I     miejsce  Łukasz Ciołek

-  IV  miejsce n Michał Rogalski

Klasa OSY-400 / trzy eliminacje: Ślesin, Myślibórz, Międzyrzec Podlaski /

-  II     miejsce  Maciej Wojewódzki

Klasa JT-250 / trzy eliminacje: Ślesin, Chodzież, Skulsk /

-  II       miejsce  Sebastian Sojka

-  III      miejsce  Grzegorz Stępniak

-  IV     miejsce  Maciej Szczepański

-  XI     miejsce  Filip Wiertlewski

-  XIII   miejsce Kamil Czernecki

-  XIX   miejsce  Mateusz Popończyk

Klasa GT-30 / cztery eliminacje: Chodzież, Międzyrzec Podlaski, Skulsk /

-  III     miejsce  Mateusz Popończyk

-  IV     miejsce  Agata Sołtan

-  V      miejsce Adrian Wincenciak

-  VI     miejsce  Mateusz Wojewódzki

-  VII    miejsce  Łukasz Ciołek

-  VIII   miejsce Paweł Szczepański

Klasa F4-S / dwie eliminacje : Ślesin, Skulsk /

-  II     miejsce  Ada Przybył

-  III    miejsce  Maciej Wojewódzki

-  V     miejsce  Daria Przybył

 

 

Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Polski klubów zrzeszonych w WOZMWiNW:

I      miejsce  -  WKS ZEGRZE

IV   miejsce -   KW WISŁA WARSZAWA

X     miejsce -  WKW PTTK WARSZAWA

XII   miejsce -  TKKF WODNIK WARSZAWA

Sklasyfikowanych było 17 drużyn.

 

Każdy zawodnik i 1 mechanik otrzymywali dofinansowanie ze środków WOZMiNW  podczas wyjazdów na zawody odbywające się w kraju.

W miarę możliwości finansowych i potrzeb dokonywano zakupu sprzętu oraz wyposażenia zawodników.

 

Zgodnie kalendarzem imprez odbyły się Mistrzostwa Warszawy łodzi turystycznych, klasy JT-250 i FF:

Gospodarzem zawodów był klub TKKF WODNIK WARSZAWA, rozgrywane były na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego w Nieporęcie.

 

Końcowe wyniki zawodów po trzech eliminacjach: /30.06.2013, 31.08.2013, 01.09.2013 /

 

Klasa T-OPEN

-  I        miejsce   Piotr Molenda                       KW WISŁA WARSZAWA

-  II      miejsce  Hubert Korzeniowski             TKKF WODNIK WARSZAWA

-  III     miejsce  Artur Cecot                            TKKF WODNIK WARSZAWA

-  IV     miejsce  Michał Galczewski                WKW PTTK WARSZAWA

-  V      miejsce  Daniel Lech                           TKKF WODNIK WARSZAWA

-  VI     miejsce  Janusz Nowak                       TKKF WODNIK WARSZAWA

-  VII    miejsce  Zbigniew Galczewski            WKW PTTK WARSZAWA

 

Klasa T-STRUGA

-  I       miejsce  Edward Laskowski                 TKKF WODNIK WARSZAWA

-  II      miejsce  Jerzy Rokicki                           TKKF WODNIK WARSZAWA

-  III     miejsce  Tadeusz Bogucki                     TKKF WODNIK WARSZAWA

-  IV     miejsce  Artur Laskowski                     TKKF WODNIK WARSZAWA

 

Klasa T-1000

-  I       miejsce  Zbigniew Gozdan                   TKKF WODNIK WARSZAWA

-  II      miejsce  Janusz Missol                         WKS ZEGRZE

-  III     miejsce  Łukasz Dobrosz                      TKKF WODNIK WARSZAWA

 

Klasa JT-250 „A”

-  I      miejsce  Grzegorz Stępniak                  TKKF WODNIK WARSZAWA

-  II     miejsce  Filip Wiertlewski                       WKS ZEGRZE

-  III    miejsce Maciej SzczepaNski                  WKW PTTK WARSZAWA

 

 

Klasa JT-250 „ B”

-  I      miejsce  Jakub Mróz                         NOWOSĄDECKI KM

-  II     miejsce  Anna Mróz                          NOWOSĄDECKI KM

-  III    miejsce  Monika Bańkowska              NOWOSĄDECKI KM

 

Formuła Przyszłości /FF/ klasa 1

-  I       miejsce  Marta Bonder                     WKS ZEGRZE

-  II      miejsce  Wiktoria Misiak                    WKS ZEGRZE

-  III     miejsce  Jakub Skrzypek                  WKS ZEGRZE

-  IV     miejsce  Sylwia Nowak                   WKS ZEGRZE

 

Formuła Przyszłości /FF/  klasa 3

-  I       miejsce  Patryk Bonder                     WKS ZEGRZE

-  II      miejsce  Hubert Komaszewski         WKS ZEGRZE

-  III    miejsce  Mateusz Misiak                    WKS ZEGRZE

 

Klasyfikacja klubowa Motorowodnych Mistrzostw Warszawy

-  I       miejsce       TKKF WODNIK WARSZAWA

-  II      miejsce       WKS ZEGRZE

-  III     miejsce       KW WISŁA WARSZAWA

-  IV     miejsce       WKW PTTK WARSZAWA

-  V      miejsce       NOWOSĄDECKI KM

 

Pion sportowy WOZMWiNW wyraża podziękowanie,  oraz gratuluje zawodnikom uzyskanych wyników w rywalizacji międzynarodowej i krajowej.

Dziękuje działaczom klubowym, opiekunom i mechanikom zawodników, kadrze instruktorskiej za wysiłek i zaangażowanie w przygotowaniu do sezonu nawigacyjnego oraz zawodów