archiwum     

Narciarstwo Wodne

Mistrzostw Polski w slalomie Narciarstwo Wodne Dąbrowa Górnicza 18-20 Lipca.


NartyPiątek 18 Lipca
Wyjaz zawodników z Warszawy odbył się o koło godziny 10 rano. Na trasie był czas na krótką przerwę śniadaniową.
Przyjazd zawodników na miejsce zawodów nastąpił koło godziny 13.30 w piątek. Od godziny 14.00 zawodnicy rozpoczeli oficjalny trening na którym największym problemem było zapoznanie się z akwenem ponieważ kolory bojek mogły wprowadzać zawodników w błąd. Trening zakończył się nie złymi wynikami.
Po treningu był czas na odpoczynek oraz dobą kolacje po czym zawodnicy zostali odwiezieni do Hotelu.
Kierownik ekipy o godzinie 20 stawił się na odprawie przedstawiając licencje zawodnicze oraz ubezpiecznie. Otrzymał także informacje o startach zawodników.

Sobota 19 Lipca
Pobódka zawodników nastąpiłą o godzinie 7 rano. Szybki przysznic i na śniadanie.
Zawody zaczeły się o godzinie 9 rano otwarciem w którym uczesniczyli oficjele. Następnie start zawodników odbył się od najmłodszych kategorii.
Pierwszym startującym z kluby Ski-Ride był Łukasz Rolak który już po eliminacjach zajmował pierwsze miejsce z wynikiem słąbym jak na jego możliwości bo 0/49 niestety prędkość zostałą objechana ale sędziowie nie zaliczyli bramki wjazdowej stąd brak możliwości kontynuowania.
Następną startującą zawodniczką był Mama prowadzącego Łukasza Justyna Rolak startująca w kategorii 35+. Po eliminacjach zajmowałą 2 miejsce przegrywając tylko o 0.5 boi. Wynik 4.5/55/18.25 zapewnił pewne miejsce w finale.
Około godziny 15 nastąpił start najmocniejszej grupy OPEN. Niefartownie nasi reprezentancji Marek Naorniakowski i Jan Presz uzyskali identyczny wynik 1.5/58/14.25 i tym samym zajmowali 6/7 miejsce egzekwo. Ponieważ przy 12 zwodnikach do finału wchodzi tylko 6 osób konieczna była dogrywka. W dogrywce Jan Presz poprawił swój wynik o pół boi robiąc tym samym 2/58/14.25 lecz było to nie wystarczające i ostatecznie Marek Norniakowski płynący jako drugi wygrał róznicą 1 boi z wynikiem 3/58/14.25 tym samy zakwalifikował się do finału.
Tego dnia odbyły się finały młodszych kategorii w których deklasując rywali Łukasz Rolak zdobył tytuł Mistrza Polski wygrywając aż o dwie prędkości ze srebrnym medalistą. Wynik jaki uzyskał to 2.5/52.
Niedziela 20 Lipca
Start zaplanowany na godzine 10.00 rano stąd można było nabrać sił na finały. Najtrudniejsze zadanie miałą Justyna Szfrańska-Rolak która startowałą w dwóćh kategoriach.
Pierwsza konkuraencja z naszymi reperezentantami to 35+ Kobiet w któej Justyna zdobyła pierwsze miejsce poprawiając swój wynik z eliminacji aż o 6.25 boi.
Nie długo po tem rozpoczełą swoją rywalizację w najmocniejszej kategori OPEN. Dzielnie walcząc przegrała pierwsze miejsce o 2.25 boi oraz drugie tylko o 1 boję. Mogło się to ułożyć lepiej lecz tytuł 2 vice Mistrza Polski w najmocniejszej kategori jest dużym sukcesem.
Po tak udanych startach pozostał ostani Marka Naorniakowskiego. Niestety warunki uległy pogorszeniu i nie udało powtórzyć się wyniku z eliminacji ale i tak udało się podskoczyć o jedno miejsce tym samym z wynikiem 3.00/58/16 Marek zdobył dobre 5 miejce.
Około godziny 13.00 nastąpiło oficjalne zakońćzenie zawodów i dekoracja zawodników.

Justyna Szfrańska-Rolak – 1 Miejsce 35+ oraz 3 Miejsce OPEN
Justyna Szafrańska-Rolak – 3 Miejsce OPEN
Justyna Szafrańska-Rolak – 1 Miejsce 35+
Łukasz Rolak – Mistrz Polski Juniorów Młodszych U14
Łukasz Rolak – Mistrz Polski Juniorów Młodszych U14
Łukasz Rolak – Mistrz Polski Juniorów Młodszych U14
Marek Naorniakowski - 5 Miejsce OPEN
Marek Naorniakowski - 5 Miejsce OPEN
Jan Presz – 7 Miejsce Open