archiwum     

Podsumowanie sezonu 2016

Podsumowanie sezonu motorowodnego 2016

Pion sportowy WOZMWiNW  pracował w  oparciu o plan zamierzeń szkoleniowych, oraz kalendarzy startów zawodników  w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

W przygotowaniach i realizacji zamierzeń wspomagała nas komisja sportowa składająca się z przedstawicieli klubów, z których zawodnicy biorą udział w rywalizacji sportowej

   -   Sebastian Przybył     -  WKS-Zegrze,

   -  Grzegorz Stępniak     - TKKF Wodnik Warszawa,

   -  Piotr Szczepański      -  KW Wisła Warszawa.

           Przygotowania do sezonu rozpoczęto w miesiącu kwietniu poprzez przygotowanie sprzętu            i treningi na wodzie.

 

Formuła Przyszłości

         W dniach29.04 – 03.05.2016 r. odbyło się 5 dniowe zgrupowanie zawodników klasy FF.

W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy:

   -  Monika Nowak,

   -  Sylwia Nowak,

   -  Zuzanna Deptuła,

   -  Aleksandra Wyganowska,

   -  Kacper Orzechowski,

   -  Gabriela Bonder,

   -  Marta Bonder,

   -  Wiktoria Misiak,

   -  Gabriela Lempert,

   -  Monika Lempert.

   -  Wiktoria Ulinowska

Miejscem zgrupowania był Ośrodek Szkolenia Wojskowego WAT w Zegrzu.

          W dniach 03 – 05 czerwca  przeprowadzono stacjonarne dodatkowe szkolenie zawodników jednocześnie połączone z zawodami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata.

Uczestniczyło 12 zawodników:

   -  Zuzanna Deptuła.

   -  Monika Nowak,

   -  Sylwia Nowak,

   -  Monika Lempert,

   -  Gabriela Lempert,

   -  Aleksandra Wyganowska,

   -  Kacper Orzechowski,

   -  Jakub Skrzypek,

   -  Gabriela Bonder,

   -  Marta Bonder,

   -  Wiktoria Misiak,

   -  Marta Kalina.

Zawody wyłoniły reprezentację  do udziału w Mistrzostwach Świata w składzie:

Klasa I.

   -  Kacper Orzechowski,

   -  Gabriela Bonder.

Klasa II.

   -  Marta Bonder,

   -  Maria Kalina.

Klasa III.

   -  Jakub Skrzypek,

   -  Wiktoria Misiak.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata poprzedzony był trzydniowym  zgrywaniem  reprezentacji poszerzonej o zawodników klasy IV Mateusza Misiaka i Patryka Bondera.

Mistrzostwa Świata odbyły się w miejscowości Aluksne / Łotwa / w dniach                                              

od 29 czerwca do 03 lipca 2016 r.

Wyniki polskich zawodników w klasyfikacji końcowej:

Klasa I:

   -  Kacper Orzechowski     IX   miejsce,

   -  Gabriela Bonder           XI   miejsce.

Klasa II:

   -  Marta Bonder               XI   miejsce,

   -  Maria Kalina                  XII  miejsce.

Klasa III:

   -  Jakub Skrzypek            XI    miejsce,

   -  Wiktoria Misiak           XIII   miejsce.

 

 

Klasa IV:

   -  Mateusz Misiak           III miejsce,

   -  Patryk Bonder              X  miejsce

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja polski zajęła VI miejsce.

 

   Wyścigi po obwodzie   

   W wyścigach „po obwodzie”  w okresie sprawozdawczym brali zawodnicy skupieni w trzech klubach sportowych:

   -  TKKF WODNIK WARSZAWA    1 zawodnik:            Grzegorz Stępniak,

   -  KW WISŁA WARSZAWA           3 zawodników:      Mateusz Dankowski

                                                                                            Mateusz Popończyk

                                                                                            Maciej Szczepański

   -  WKS ZEGRZE                             8 zawodników:                    Patryk Bonder,

                                                                                            Łukasz Ciołek,

                                                                                            Aleksander Goliński

                                                                                            Gabriela Lempert

                                                                                            Jakub Rochnowski

                                                                                            Agata Sołtan

                                                                                            Maciej Wojewódzki

                                                                                            Mateusz Wojewódzki

Wyniki uzyskane przez zawodników sportu motorowodnego w roku 2016.

Mistrzostwa Polski:

W sezonie sportowym 2016 odbyły się 3 eliminacje Mistrzostw Polski, gospodarzami były:

   -  Toruń  / 28 – 29 maj /

   -  Chodzież  / 18 – 19 czerwiec /

   -  Chełmża  / 30 – 31 lipiec /

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski zawodników skupionych w klubach WOZMWiNW:

 

Klasa GT-30

 

Imię i Nazwisko

Klub

Toruń/pkt

Chodzież/pkt

Chełmża/pkt

Suma pkt

Miejsce

Mateusz Wojewódzki

WKS Zegrze

------------

        695

      750

  1445

   II

Agata Sołtan

WKS Zegrze

------------

        619

      727

  1346

   III

Mateusz Popończyk

KW Wisła

------------

        563

      394

    957

   IV

Maciej Szczepański

KW Wisła

------------

        317

      DNS

    317

   VI

 

Klasa GT-15

 

Imię i Nazwisko

Klub

Toruń/pkt

Chodzież/pkt

Chełmża/pkt

Suma pkt

Miejsce

Jakub Rochnowski

WKS Zegrze

      1200

       1200

       1000

 3400

   I

Gabriela Lempert

WKS Zegrze

        750

         638

         925

 2313

   II

Patryk Bonder

WKS Zegrze

        DNS

         825

         394

 1219

   IV

 

Klasa OSY-400

 

Imię i Nazwisko

Klub

Toruń/pkt

Chodzież/pkt

Chełmża/pkt

Suma pkt

Miejsce

Grzegorz Stępniak

TKKF Wodnik

       619

       694

      925

 2238

   II

Aleksander Goliński

WKS Zegrze

       900

       619

      700

 2219

   III

 

Klasa F4

 

Imię i Nazwisko

Klub

Toruń/pkt

Chodzież/pkt

Chełmża/pkt

Suma pkt

Miejsce

Maciej Wojewódzki

WKS Zegrze

     700

 ----------     

        675

  1375

   II

Mateusz Dankowski

KW Wisła

     DNS

-----------

        900

    900

   III

 

Klasa S-550

 

Nazwisko i Imię

Klub

Toruń/pkt

Chodzież/pkt

Chełmża/pkt

Suma pkt

Miejsce

Łukasz Ciołek

WKS Zegrze

    1100

----------

----------

 1100

  I

 

Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Polski:

   -  WKS-Zegrze                            I  miejsce   / 14417 pkt,

   -  TKKF Wodnik Warszawa   VI  miejsce  / 2238 pkt /

   -  KW Wisła Warszawa          VII miejsce  / 2174 pkt /

 

 

 

 

Udział zawodników w rywalizacji międzynarodowej.

Mistrzostwa Europy:

Klasa GT-30  / Toruń /

   -  Mateusz Wojewódzki     VIII  miejsce

   -  Agata Sołtan                     XII   miejsce

   -  Mateusz Popończyk        XIII  miejsce

Klasa O-175  / Chodzież /

   -  Filip Wiertlewski               IV   miejsce

 

Klasa S-550  / Aluksne-Łotwa /

   -  Łukasz Ciołek                     V    miejsce

Mistrzostwa Świata.

Klasa GT-15  / Tallin – Estonia /

   -  Jakub Rochnowski         -       nie zakwalifikował się do biegów finałowych.

 

Wszyscy zawodnicy oraz kadra szkoleniowa posiadali polisy ubezpieczeniowe NW i OC wykupione przez WOZMWiNW.

Również  ekipy / zawodnik i mechanik / biorące udział w Mistrzostwach Polski, oraz w rywalizacji międzynarodowej na terenie kraju otrzymywali częściowy zwrot kosztów przejazdu jak również ryczałty za diety i zakwaterowanie.

Rozliczenia finansowe wyjazdów  w dokumentacji WOZMWiNW.

 

WOZMWiNW  w 2016 roku był organizatorem:

   -  Motorowodnych Mistrzostw Warszawy Łodzi Turystycznych i FF,

   -  Otwartych Motorowodnych Mistrzostw Mazowsza łodzi Turystycznych i FF.

Gospodarzem zawodów był klub TKKF   WODNIK                                                                                                 Mistrzostwa Warszawy klasy FF / wyniki końcowe /

Klasa I:

   -  Gabriela Bonder                  I   miejsce

   -  Orzechowski Kacper           II  miejsce

   -  Wiktoria Ulinowska            III miejsce

Klasa II:

   -  Marta Bonder                      I    miejsce

   -  Monika Nowak                    II   miejsce

   -  Zuzanna Deptuła                 III  miejsce

   -  Maria Kalina                         IV   miejsce

   -  Monika Lempert                 V    miejsce

   -  Franciszek Dankowsk    i   VI  miejsce

Klasa III:

   -  Jakub Skrzypek                   I    miejsce

   -   Wiktoria Misiak                 II   miejsce

   -  Gabriela Lempert               III  miejsce

   -  Sylwia Nowak                      IV   miejsce

   -  Aleksandra Wyganowska   V  miejsce

   -  Andrzej Stryszak                  VI   miejsce

Klasa IV:

   -  Mateusz Misiak                    I    miejsce

   -  Patryk Bonder                      II   miejsce

   -  Hubert Komaszewski          III miejsce

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza klasy FF / wyniki końcowe /.

Klasa I:

   -  Gabriela Bonder                  I   miejsce

   -  Kacper Orzechowski           II  miejsce

Klasa II:

   -  Monika Nowak                    I   miejsce

   -  Marta Bonder                      II  miejsce

   -  Maria Kalina                         III  miejsce

   -  Monika Lempert                 IV  miejsce

   -  Zuzanna Deptuła                  V  miejsce

Klasa III:

   -  Wiktoria Misiak                   I  miejsce

   -  Jakub Skrzypek                     II  miejsce

   -  Gabriela Lempert                 III  miejsce

   -  Sylwia Nowak                        IV  miejsce

   -  Aleksandra Wyganowska    V   miejsce

Klasa IV:

   -  Mateusz Misiak                     I   miejsce

   -  Patryk Bonder                       II  miejsce

   -  Hubert Komaszewski          III   miejsce

 

Mistrzostwa Warszawy łodzi turystycznych / wyniki końcowe /.

Klasa T-struga:

   -  Artur Laskowski                      / WODNIK /             I   miejsce

   -  Edward Laskowski                 / WODNIK /              II  miejsce

   -  Jerzy Rokicki                           / WODNIK /              III  miejsce

   -  Tadeusz Bogucki                     /WODNIK /              IV  miejsce

Klasa T-1000:

   -  Zbigniew Gozdan                   /  WODNIK /             I   miejsce

   -  Łukasz Dobrosz                      /  WODNIK /             II miejsce

   -  Rafał Teperek                        /  WODNIK /                   III  miejsce

Klasa T-open:

   -  Daniel Lech                              /WODNIK/               I miejsce

   -  Hubert Korzeniowski              /WODNIK /             II  miejsce

   -  Piotr Chyziak                              /WODNIK/            III miejsce

  -  Andrzej Pulański                       /WODNIK/              IV miejsce

Otwarte Motorowodne Mistrzostwa Mazowsza Łodzi Turystycznych / wyniki końcowe/

Klasa T-struga:

   -  Artur Laskowski                         / WODNIK /           I   miejsce

   -  Edward Laskowski                    /WODNIK /            II  miejsce

   -  Tadeusz Bogucki                       /WODNIK/              III  miejsce

Klasa T-1000:

   -  Zbigniew Gozdan                      /WODNIK /            I   miejsce

   -  Łukasz Dobrosz                        / WODNIK /            II miejsce

Klasa T-open:

   -  Hubert Korzeniowski              /WODNIK /              I  miejsce

   -  Janusz Nowak                         / WODNIK /              II  miejsce